• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

1.gün: İSTANBUL - CASABLANCA 
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat 09:55’de Türk Hava Yolları ile Casablanca’ya uçuş. Yerel saat ile 13:00’de varış ve takiben Fas’ın en büyük şehri ve ticaret başkenti olan Casablanca’nın şehir turu. Görülecek yerler arasında Birleşmiş Milletler Meydanı, Büyük Pazar yeri, Corniche Semti ve dünyanın en büyük camilerinden olan 2. Hasan Camisi bulunmaktadır. Daha sonra otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Casablanca’da.

Fas, Fez, Meknes, Rabat

2.gün: CASABLANCA – RABAT - VOLUBILIS - MEKNES  - FEZ
Sabah kahvaltıyı takiben Casablanca şehrinden hareket. 90 kilometrelik yolun alınmasını takiben Rabat şehrine ulaşım ve Rabat şehir turu.  Görülecek yerler arasında 5. Muhammed Anıt Kabri, 12. yüzyıl Hassan Kulesi, Kral Sarayı çevresi (Mechouar). Takiben Meknes şehrine hareket ve Meknes turu. Takiben UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan antik Roma kenti Volubilis ziyareti. Daha sonra, Fez şehrine ulaşım. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Fez’te.

3.gün: FEZ 
Sabah kahvaltıyı takiben Fez şehir turu. Görülecek yerler arasında Fez el-bali (Eski şehir), 2. İdris Türbesi, El-Attarine ve Bouannania Medreseleri, Geleneksel Deri imalathaneleri (Tanneries), Kairaouine Camii Medresesi,  Nejjarine Çeşmesi, Şehir sur duvarları ve panoramik bakış bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme Fes’de.

Fas, Fez, Meknes, Rabat

4.gün: FEZ - MARRAKESH 
Sabah kahvaltıyı takiben Marrakesh’e hareket. Yolculuğun toplam mesafesi 490 km’dir. Yolculuğumuz Sedir ağacı ormanları ve Atlas dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde gerçekleşecektir. Yolda Beni Mellal’de öğle yemeği molası verilecektir. Akşam üzeri Marrakesh’e ulaşım.  Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Marrakesh’de

5.gün: MARRAKESH 
Sabah kahvaltıyı takiben Marrakesh şehir turu. Görülecek yerler arasında Menare Bahçesi ve Havuzu, Koutouba Camisi’nin Minaresi, Saadien Hanedanı Türbeleri, Bahai Sarayı, Eski şehir (Medine), Afrika’nın en hareketli meydanı olan Djemaa El Fna Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme Marrakesh’de. 

Opsiyonel tavsiye edilen gece turu: Chez Ali / Fantasia Show

Fas, Fez, Meknes, Rabat

6.gün: MARRAKESH 
Sabah kahvaltıyı takiben Marrakesh’de serbest zaman. Geceleme Marrakesh’de. 

Serbest gününüzde, Marrakesh’in eski şehir kısmında (Medine) alış veriş edebilir veya Essaouira şehrine günü birlik bir gezi yapabilirsiniz.

7.gün: MARRAKESH - CASABLANCA 
Sabah kahvaltıyı takiben Casablanca’ya hareket. yolculuğun toplam mesafesi 240 Km’dir. Varışı takiben otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Casablanca’da.

8.gün: CASABLANCA - İSTANBUL 
Sabah kahvaltıyı takiben Casablanca havaalanına hareket ve saat 14:00’de Türk Hava Yolları ile Casablanca – İstanbul uçuşu. Türkiye saatiyle 20:40’da İstanbul’a varış.

TUR FİYATI (Euro): 5 yıldız Deluxe hotellerde iki kişilik odada kişi başı konaklama
Tur Bedeli
1475 Euro
Tek kişi farkı (single supplement)
833 Euro

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Casablanca Le Royal Mansour Meridien Hotel, Fez Les Merinides Hotel, Marrakesh Hotel Kenzi Ferah oda kahvaltı konaklama
Programda yazılı tüm transferler.
Tur programında bulunan Casablanca, Rabat, Meknes, Volubilis, Fez ve Marrakesh turları 
Lokal rehberlik hizmetleri 
Havaalanı hizmetleri ve alan vergileri
30.000 Euro limitli seyahat sigortası paketi

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri

T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)

 

Tur maliyet hesaplamasında, uçak bilet maliyeti, Q sınıf üzerinden hesaplanmıştır. 
Rezervasyonunuzu yaptırdığınız aşamada, eğer uçakta Q sınıfı yerler dolmuş ise, tarafınıza farklı sınıfta rezervasyon yapılır ve aradaki oluşan fiyat farkı hakkında kesin rezervasyonunuz yapılmadan önce bilgilendirilirsiniz.
 Fas’a vize yoktur. Pasaportunuzun çıkış tarihiniz itibariyle minimum 6 aylık süresi olması gerekmektedir.

2018 HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları