• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

1.gün: İSTANBUL – DAR ES SALAAM
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat 18:40’da Türk Havayolları’nın TK 603 sefer sayılı uçağı ile Dar Es Salaam’a uçuş.

2.gün: DAR ES SALAAM – ZANZİBAR -STONE TOWN –  KİWENGWO
Saat 03:05’de Dar Es Salaam’a varış. Havaalanında karşılama ve şehir merkezine hareket. Takiben İç hat Zanzibar uçuşu, iç hatlar terminaline transfer ve yerel havayolu ile 20 dakikalık bir uçuş sonrası Zanzibar’a varış. Adanın kalbi olarak kabul edilen Stone Town hareket ve Stone Town turu. Tur esnasında geçmişin en büyük köle pazarlarından biri olan Stone Town’ın dar sokaklarında yürüyecek, Anglican Katedrali, Sultan Sarayı, Eski Arap Kalesi’ni ziyaret edeceksiniz. Tur esnasında, The Zanzibar Coffee House’da kısa bir mola vermenizi de öneririz. Tur bitiminde yaklaşık 1 saatlik transfer sonrası adanın kuzeydoğusundaki Kiwengwa bölgesindeki resorta transfer. Yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Zanzibar’da.

3.gün: ZANZİBAR
Serbest zaman. Geceleme Zanzibar’da.

4.gün: ZANZİBAR
Serbest zaman. Geceleme Zanzibar’da.

5.gün: ZANZİBAR 
Serbest zaman. Geceleme Zanzibar’da.

6.gün: ZANZİBAR – DAR ES SALAAM

Kahvaltı sonrası, havaalanına transfer ve 20 dakika sürecek olan Dar Es Salaam’a iç hat uçuşu. Varışı takiben Dar es Salaam Şehir Turu. Görülecek yerler arasında; Zanzibar köle ticareti, Shrazi medeniyeti, Tanzanya genelinde keşfedilen fosiller ve Afrika – İngiliz koloni dönemi ile ilgili bilgi sahibi olacağınız Milli Müze, Makonde Carvers (hediyelik satın alabileceğiniz, tipik el işi ahşap oymacılık merkezi), Tanzanya genelinde 120 kabilenin yaşam tarzını ve ev tiplerini gösteren Village museum ve Afrika desenli çeşitli tablolar ve grafik çalışmalarının boyandığı ve satıldığı el sanatları merkezi olan Tinga Tinga yer almaktadır. Hotele yerleşme ve serbest zaman.

7.gün: DAR ES SALAAM
Tüm gün serbest zaman.

8.gün: DAR ES SALAAM – İSTANBUL
Gece yarısı Dar Es Salam Uluslararası Havaalanı’na transfer. Sabah saat 04:00’de Türk Havayolları’nın TK 604 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş.
Türkiye saatiyle 10:40’da İstanbul’a varış.

Tur Bedeli
İki kişilik odada kişi başı konaklama ücreti
2665 USD
Tek kişi konaklama ücreti
3845 USD

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
Gidiş dönüş ve iç hat uçuşları dahil ekonomi sınıfı uçak biletleri
 Zanzibar – Kiwengwa Blue Bay Beach Resort’ta 4 gece yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama ve Dar Es Salaam Southern Sun Hotel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
Tur programında belirtilen Zanzibar – Stone Town ve Dar Es Salaam turları
 Tüm transferler
 İngilizce dilinden lokal rehberlik hizmetleri
 Havaalanı hizmetleri ve alan vergileri
 30.000 Euro limitli zorunlu seyahat sigortası paketi

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri

T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)
Tanzanya Vize ücreti 95 USD

 

Tanzanya’ya vize gerekmektedir. Gerekli evrakların iletilmesini takiben, vizenin alınması acentamız tarafından yapılmaktadır.
Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti, ziyaret için her hangi bir zorunlu aşı talep etmemektedir.
T.C. Sağlık Bakanlığı - Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün tavsiyeleri aşağıdadır.
Sarıhumma: Tanzanya’ya giden 9 aylıktan büyük tüm yolculara seyahate çıkmadan en az 10 gün önce 1 doz sarıhumma aşısı tavsiye edilir. Aşının 10 yıl koruyuculuğu vardır. Ayrıca sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen 1 yaşın üzerindeki tüm yolculardan on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösteren uluslararası aşı sertifikası istenir.

Sıtma: Sıtma tehlikesi (yaygın olarak P. falciparum'a bağlı) yıl boyunca tüm ülkede 1800 metrenin altında mevcuttur. Klorokin ve sülfadoksin-pyrimetamin'e karşı direnç rapor edilmiştir. P. falciparum kaynaklı sıtma riski olan bölgeler ziyaret edilecekse;

Meflokin 250mg tablet haftalık (haftada 1x250 mg tablet alınmak üzere seyahate çıkmadan 1 hafta önce başlanır, seyahat boyunca ve seyahatten sonra 4 hafta daha devam edilir.) ya da

Doksisiklin 100mg kapsül günlük (günde 1x100 mg tablet alınmak üzere seyahate çıkmadan 1 gün önce başlanır, seyahat boyunca ve seyahatten sonra 4 hafta daha devam edilir).

Hiçbir koruyucu ilaç tedavisi sıtmaya karşı %100 koruma sağlamaz. Sıtmadan ve sinek ısırmalarıyla bulaşan diğer hastalıklardan korunmak için bazı özel önlemlerin de alınması gerekir. Böcek uzaklaştırıcılar kullanmak, geceleri uyurken cibinlik ile yatmak, sinek bobinleri, böcek spreyleri, uzun giysiler giymek gibi özel önlemler almak çok büyük önem taşır.

Tifo: Tifo riskinin yüksek olduğu, özellikle küçük kentlere ve köylere giden ve kırsal alanlarda bir süre kalmayı planlayan kişilere, yetersiz hijyen koşullarına maruz kalanlara, antibiyotiğe dirençli organizmaların var olabileceği yerleri ziyaret edecek olan kişilere önerilir. Ancak; temiz içme suyunun ve yiyeceğin hassasiyetle seçilmesi tifoyu önlemede aşıdan daha önemlidir.

Difteri+tetanoz aşısı ve Hepatit B aşısı tüm yurtdışı seyahatlerinde tavsiye edilir.

T.C. Sağlık Bakanlığı - Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü:   http://www.hssgm.gov.tr

Kemankeş C. Karamustafa Paşa Sk. No : 21    34425 Karaköy/İSTANBUL

Tel:   0212 -  293 36 74            Faks: 0212 -  293 36 83         E-Mail: hssgm@hssgm.gov.tr


2018 HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları